Právě je 19 bře 2024, 09:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Po letech: Fakt vás to někoho bavilo?
PříspěvekNapsal: 01 čer 2020, 19:23 
Offline
Veterán
Uživatelský avatar

Registrován: 19 úno 2009, 23:29
Příspěvky: 123
Bydliště: Hradec Králové
Otázka je formulována v nadpisu topicu. Zajímal by mě váš názor na DLC M2. Za mě byly ty šílenosti s Jimmym (IMHO nejvíc nezajímavým charakterem od 2K Czech ever) totálně mimo mísu, u JA se aspoň trochu využilo to, co se nepoužilo ve hře, ale za mě to byla dost hubená náplast.

Osobně mě nejvíc mrzelo, že se tam využilo to, co bylo aspoň trochu k použití z těch tun nedoladěnýho obsahu, co nakonec vypadnul a pro lidi, co tu hru trochu sledovali to bylo hrozně znát ... Takže upřímně doufám, že jestli budou k jedničce nějaký DLC, že to nebude tohle (a extrémní jízdu, ať si klidně strčí za klobouk, stejně mě to nikdy moc nebavilo).

_________________
"Jenom dvě věci jsou nekonečné, vesmír a lidská blbost, ale u vesmíru to není tak jisté" Albert Einstein

24.12.07 - 24.12.08 - Jsem tu rok!
24.12.07 - 24.12.09 - A návdavkem další rok!

(z pietních důvodů ponecháno v původním stavu)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Po letech: Fakt vás to někoho bavilo?
PříspěvekNapsal: 01 čer 2020, 21:20 
Offline
Veterán
Uživatelský avatar

Registrován: 20 úno 2009, 14:29
Příspěvky: 111
Po letech? K zakoupení Joe's Advantures jsem se odhodlal až letos po opětovném průchodu M2. Bylo to asi nejlépe přijímané DLC.

No, mezi slepými je jednooký králem. Začalo to slibně, cutscéna, hra, vše OK. Pak najednou stojím na nádraží a uprostřed haly se točí nějaké blyštivé kolečko. WTF?? Nemohli třeba na místo každého miniúkolu píchnout nějakou postavu, na kterou by se kliklo jako při rozhovoru/interakci? Mohli by tam dát nějaký jednoduchý rozhovor, který by misi uvedl daleko lépe narozdíl od nějakého statického textu. V celkovém objemu dabingu by těch pár rozhovorů pro DLC stálo 2K Games nula nula nic navíc. Potom zelené šipky ukazující na auta nebo postavy, které máte pronásledovat? Vážně? A proč, když hlavní dějová linka se bez toho obešla? Multiplikátory, body, děs...

Kladně bych hodnotil různorodost mini-misí. Napůl realistické, napůl ve stylu extrémní jízdy z první Mafie. Docela dobrá zábava, když pominu už zmiňovanou katastrofální arkádovost. Využití nových lokací taky docela dobré, i když posnažit se mohli určitě trochu víc. Několik hlavních misí s cutscénami taky docela dobré. Pro mě taková ždímačka na peníze, která ale celkově nebyla vyloženým propadákem.

Sračku Jimmyho ani Jimmyho rizotta jsem nehrál ani hrát nebudu. Postava nemá návaznost na hlavní příběh, ať si říká 2K, co chce. Když jsem navíc četl ty achievementy na Steamu pro Jimmyho srágory, říkal jsem si, že to bude pěkná blbost.

Jinak, extrémní jízda je pro mě srdeční záležitost, na tu mi nesahejte :D Speedy Gonzales a všechny další kejkle patří k Mafii stejně jako Carlo ve spoďárech.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Po letech: Fakt vás to někoho bavilo?
PříspěvekNapsal: 01 čer 2020, 23:11 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 23 dub 2011, 09:27
Příspěvky: 121
JA mě samozřejmě bavilo ze všech DLC k M2 nejvíc. První zimní mise naprosto úchvatná, vsadím se, že měla být v příběhu. Pak ta arkáda samozřejmě nic moc (i když úkoly nepatrně lepší, než v zbylých DLC), ale dost pomohlo pár misí s cutscénama. Potěšily nové lokace jako přehrada, stanice metra, supermarket atd. Jen škoda, že pokud si dobře pamatuju, tak krom přehrady byly ostatní nové lokace mimo mise nepřístupné. Když už, tak toto DLC bylo to pravé na to, aby obsahovalo aspoň 3/4 vystřiženého obsahu. DLCčka s Jimmym na tom byly hůř. Jimmy měl sice super hlášky, které se však začly po čase dost opakovat a úkoly radši nemluvit. Dohrál jsem je oboje, ale už bych se k nim znova nevracel. Extrémní jízda z M1 je hravě strčí do kapsy.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Po letech: Fakt vás to někoho bavilo?
PříspěvekNapsal: 18 čer 2020, 20:08 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 19 úno 2009, 23:24
Příspěvky: 325
Prošel jsem všechny tři DLC a všechny pouze jednou (krátce po vydání):
:arrow: Zrada Jimmyho
:arrow: Jimmyho Vendetta

Obě dvě Jimmyho DLC jsou z mého pohledu tuctová arkáda, jejichž jediná pozitiva vidím v navštívení několika zajímavějších lokací, které v původní hře nebyly a několika zajímavějších misích. Potěší také poměrně vtipně nahláškovaný dabing Pavla Soukupa. :D Pro odreagování a vypnutí mozku ideální. Většina misí ovšem nemá moc čím zaujmout a jedná se spíš o kolekci vedlejších aktivit, které měly být už v původní hře. Autoři evidentně ušili tyto přídavky horkou jehlou, protože Jimmy bydlí ve stejných domech jako Vito (autoři se dokonce ani neobtěžovali změnit Vitovu jmenovku), má stejné vězeňské číslo jako Vito a aby toho nebylo málo, tak je Jimmyho hlava pouze amatérsky nasazená na Vitovo tělo, což potvrzuje screen níže a spolu s výše zmíněnými fakty to jen dokazuje, jak moc jsou obě DLC odfláknutá...

Image


:arrow: Joeova dobrodružství

Joeova dobrodružství jsou v základu velmi podobná Jimmyho DLC, ale kromě tuctových arkádových questů přináší něco navíc, a to jakýsi příběh doprovázený příběhovými sekvencemi a dialogy. Tato příběhová složka je naneštěstí ve srovnání s arkádovou části zastoupena v podstatně menší míře. Některé mise jsou také zajímavější než ty Jimmyho (aby také ne, když některé jsou přímo vystřiženy původní hry). Dalším plusem jsou nové lokace, které jsme v původní hře navštívit nemohli. Ale celkově mě nakonec ani toto DLC vyloženě nenadchlo, byť narozdíl od těch s Jimmym alespoň nějakým způsobem doplňuje příběh původní hry a lze ho označit za nejpovedenější ze jmenované trojice.

Pro úplnost dodávám, že původní Mafii II jsem dohrál jednou kompletně a podruhé mě to v polovině přestalo bavit, takže 1,5x celkem (což je lepší než 1x dohraná DLC, ale i tak je to pro hru ze série Mafia prostě zklamání). První Mafii si s chutí několikrát do roka pustím dodnes.

_________________
Obrázek
mafia-forever.wz.cz


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
MafiaFrum na facebooku http://mafia-forever.wz.cz - esk fan strnky o he Mafia mafia.czech-games.net
Powered by phpBB © 2009 - 2020

blackLevel designed by GrafsS, modified by JohnZ
Logo Design by papa.cassanova
Administrator JohnZ

Český překlad – phpBB.cz