Právě je 19 bře 2024, 09:45

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Co očekáváte od Mafia: Definitive Edition?
Bude to naprostá bomba, lepší než originál 0%  0%  [ 0 ]
Čekám Mafii v hezčím kabátu 8%  8%  [ 1 ]
Původní verzi nikdy nemůže překonat 17%  17%  [ 2 ]
Neočekávám radši nic, může jen příjemně překvapit 75%  75%  [ 9 ]
Dopadne jako slabá hra kvůli zásahům vývojářů 0%  0%  [ 0 ]
Bude to odpad 0%  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 12
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Mafia: Definitive Edition
PříspěvekNapsal: 28 čer 2020, 01:56 
Offline
Picciotto

Registrován: 22 čer 2020, 18:27
Příspěvky: 16
Tak se konečně dozvíme něco dalšího, tady je drobná ochutnávka:
https://twitter.com/IanDean4/status/127 ... 48/photo/1
Ráda vidím jméno Alexe Coxe! Ale jiné jméno mě tam zase zarazilo, a to Maggie.

JohnZ píše:
Jinak taky si nemyslim, že by kvalita původního dabingu byla špatná, pořád je to nahrávané profesionálně ve studiu a že by to dnes bylo vyloženě o parník dál, si zase úplně nemyslím. Otázka je, jestli by se dabing dělal znovu i v případě, kdyby do remaku hry žádné nové dialogy nepřibyly.

Kdybych nevěděla, že tomu tak je, nevěřila bych, že dabingy Mafie a Vietcongu od sebe dělí cca rok a pochází ze stejného studia, kde během té doby patrně k žádné technické revoluci nedošlo. Ten zvuk ve Vietcongu je úplně někde jinde, bez šumu, čistý. Pomalu o půlku toho parníku dál. A když to srovnám s replikami jiných her té doby, je to taky o hodně kvalitnější. Říká se mi to těžko, ale M1 ten zvuk měla vážně chvílemi pochybný, nejvíc je to slyšet asi u replik Sáry a občas u Salieriho. Ale to je vlastně i případ anglické verze, kam se jim občas dostaly nechtěné ruchy, skáče jim tam různě hlasitost a dokonce i ozvěna. Ale to už je ode mě taková větší vsuvka, pardon.

_________________
Říkal jsem po Gullianově mostě, vy snad nevíte, kterej to je?!

Pokud se chcete pobavit o dabingu, hudbě, textech, víte, kde mě najdete...
M1 dabing | M2 dabing | M1DE dabing


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mafia: Definitive Edition
PříspěvekNapsal: 28 čer 2020, 11:54 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 19 úno 2009, 23:24
Příspěvky: 325
KOMZA píše:
Tak se konečně dozvíme něco dalšího, tady je drobná ochutnávka:
https://twitter.com/IanDean4/status/127 ... 48/photo/1
Ráda vidím jméno Alexe Coxe! Ale jiné jméno mě tam zase zarazilo, a to Maggie.

Autor to dost možná pomototal s Tommyho dcerou (potenciálně Maggie). :\ Ale jako uvažovali i o tom, že by "protagonistova přítelkyně Maggie" byla hratelnou postavou? :shock: To mi skoro zní, že se Cox baví o úplně jiný hře. :\ Přejmenování asi nehrozí, Blackman explicitně mluvil o rozšíření příběhu Sáry, nikoli Maggie. Ale tohle je opravdu zvláštní.

KOMZA píše:
Kdybych nevěděla, že tomu tak je, nevěřila bych, že dabingy Mafie a Vietcongu od sebe dělí cca rok a pochází ze stejného studia, kde během té doby patrně k žádné technické revoluci nedošlo. Ten zvuk ve Vietcongu je úplně někde jinde, bez šumu, čistý. Pomalu o půlku toho parníku dál. A když to srovnám s replikami jiných her té doby, je to taky o hodně kvalitnější. Říká se mi to těžko, ale M1 ten zvuk měla vážně chvílemi pochybný, nejvíc je to slyšet asi u replik Sáry a občas u Salieriho. Ale to je vlastně i případ anglické verze, kam se jim občas dostaly nechtěné ruchy, skáče jim tam různě hlasitost a dokonce i ozvěna. Ale to už je ode mě taková větší vsuvka, pardon.

Vietcong jsem nehrál ani jeden, takže nemůžu srovnat. Kolísávé hlasitosti u některých replik jsem si všiml, ale to jsem spíš přikládal špatnému výslednému mixu ve hře, než "nekvalitě" zdrojové studiové nahrávky. :\ Šumu, ruchu nebo ozvěny jsem si při hraní (CZ verze) upřímně nevšiml (nebo nevšímal?), alespoň ne tam, kde by nebyly plánováné... A každou jednotlivou repliku jsem nepodroboval žádné zvukové "analýze". Ale věřím, že se tam určité nedostatky najít dají, otázka je, kolik do herního zážitku ponořených hráčů si jich všimne...

_________________
Obrázek
mafia-forever.wz.cz


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mafia: Definitive Edition
PříspěvekNapsal: 28 čer 2020, 14:05 
Offline
Veterán
Uživatelský avatar

Registrován: 20 úno 2009, 14:29
Příspěvky: 111
KOMZA píše:
Ráda vidím jméno Alexe Coxe! Ale jiné jméno mě tam zase zarazilo, a to Maggie.

No, o tom magazínu jsem nikdy neslyšel, ale poplést něco klidně mohli. Vypadá to na bandu diletantů, kdy napíšou "Car chases in 1920s Mafia are thrilling." Viz popisek obrázku u článku níže. Když odhlédnu od toho, že auta Caddilac V16 se začala prodávat až v roce 1930, tak každý se základním mafiánským vzděláním ví, že Mafia taky začíná v roce 1930.

Klikněte pro zvětšení:
Image


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mafia: Definitive Edition
PříspěvekNapsal: 28 čer 2020, 18:01 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 úno 2009, 06:49
Příspěvky: 404
Bydliště: Prague
Pokud tam bude opravdu figurovat Maggie a mit neco spolecneho s Tomem, tak se bude urcite jednat o dceru. Myslim, ze se nekdo dost zvlastne ,,upsal,, :D

_________________
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Dříve pod nickem papa.cassanova


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mafia: Definitive Edition
PříspěvekNapsal: 30 čer 2020, 14:00 
Offline
Picciotto

Registrován: 22 čer 2020, 18:27
Příspěvky: 16
Přátelé, je to tady... PlayStation magazín. Povězte, co si myslíte o DE teď?
https://dropupload.com/Yat/PlayStation_ ... 1CaTcak%3D

_________________
Říkal jsem po Gullianově mostě, vy snad nevíte, kterej to je?!

Pokud se chcete pobavit o dabingu, hudbě, textech, víte, kde mě najdete...
M1 dabing | M2 dabing | M1DE dabing


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mafia: Definitive Edition
PříspěvekNapsal: 30 čer 2020, 14:44 
Offline
Picciotto

Registrován: 22 čer 2020, 18:27
Příspěvky: 16
Zde jsem dala dohromady PDF přímo k oběma Mafiím:
https://cdn.discordapp.com/attachments/ ... ine_UK.pdf

_________________
Říkal jsem po Gullianově mostě, vy snad nevíte, kterej to je?!

Pokud se chcete pobavit o dabingu, hudbě, textech, víte, kde mě najdete...
M1 dabing | M2 dabing | M1DE dabing


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mafia: Definitive Edition
PříspěvekNapsal: 30 čer 2020, 17:20 
Offline
Picciotto

Registrován: 06 čer 2020, 16:11
Příspěvky: 12
Nové informace na Vortexu
https://www.vortex.cz/auta-v-remaku-maf ... ni-razeni/


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mafia: Definitive Edition
PříspěvekNapsal: 30 čer 2020, 20:44 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 19 úno 2009, 23:24
Příspěvky: 325
KOMZA píše:
Přátelé, je to tady... PlayStation magazín. Povězte, co si myslíte o DE teď?
https://dropupload.com/Yat/PlayStation_ ... 1CaTcak%3D

Mísí se ve mě nadšení a obavy zároveň. V každém případě je dobře, že se od předlohy nesnaží oprostit a na opak se z ní snaží v tom nejlepším slova smyslu vycházet a hru obohacovat s rozvahou a hlavně tam, kde to dává smysl a skutečně to nijak nepopírá originál.
Mám trochu obavu z toho nového systému pěstních soubojů, aby to nebyl "zámek" a jakási "zdlouhavá minihra" o umlácení protivníka... :\
Naopak mě těší realistický jízdní model a možnost manuálního řazení. Snad půjde v rámci realistického jízdního modelu přepínat mezi manuálním a automatickým řazením elegantně pomocí jedné klávesy (M) a nebude nutné lézt kvůli tomu do menu. O manuálně ovládané spojce nepadlo ani slovo, ale to už bych asi oželel. Tankování je fajn.
Nové typy vozidel, včetně těch užitkových a speciálních rozšíří už tak celkem bohatý vozový park.
Motorky jsou kapitola sama pro sebe, jen doufám, že se autoři nehodlají inspirovat bláznivými kousky Toma Cruise v sérii Mission Impossible a budou se držet v tomhle ohledu rozumně při zemi...
Měnící se a živoucí město reagující na určité události a nezanedbatelný český rukopis jsou rozhodně dobrou zprávou, ale bohužel otázka případného posunu data vydání se jeví jako čím dál pravděpodobnější možnost, se kterou je třeba počítat (byť se stále přikláním spíše k původnímu termínu, ale bohužel čím dál tím méně). :\

PS: Na ten rozšířený instrumentální soundtrack se opravdu těším. 8-)

_________________
Obrázek
mafia-forever.wz.cz


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mafia: Definitive Edition
PříspěvekNapsal: 30 čer 2020, 22:46 
Offline
Picciotto

Registrován: 22 čer 2020, 18:27
Příspěvky: 16
Jen aby s námi nevyběhlo to TBC... Je až moc ticho, až se mi to vůbec nelíbí.

_________________
Říkal jsem po Gullianově mostě, vy snad nevíte, kterej to je?!

Pokud se chcete pobavit o dabingu, hudbě, textech, víte, kde mě najdete...
M1 dabing | M2 dabing | M1DE dabing


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mafia: Definitive Edition
PříspěvekNapsal: 01 črc 2020, 06:54 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 úno 2009, 06:49
Příspěvky: 404
Bydliště: Prague
JohnZ píše:
KOMZA píše:
Přátelé, je to tady... PlayStation magazín. Povězte, co si myslíte o DE teď?
https://dropupload.com/Yat/PlayStation_ ... 1CaTcak%3D

Mísí se ve mě nadšení a obavy zároveň. V každém případě je dobře, že se od předlohy nesnaží oprostit a na opak se z ní snaží v tom nejlepším slova smyslu vycházet a hru obohacovat s rozvahou a hlavně tam, kde to dává smysl a skutečně to nijak nepopírá originál.
Mám trochu obavu z toho nového systému pěstních soubojů, aby to nebyl "zámek" a jakási "zdlouhavá minihra" o umlácení protivníka... :\
Naopak mě těší realistický jízdní model a možnost manuálního řazení. Snad půjde v rámci realistického jízdního modelu přepínat mezi manuálním a automatickým řazením elegantně pomocí jedné klávesy (M) a nebude nutné lézt kvůli tomu do menu. O manuálně ovládané spojce nepadlo ani slovo, ale to už bych asi oželel. Tankování je fajn.
Nové typy vozidel, včetně těch užitkových a speciálních rozšíří už tak celkem bohatý vozový park.
Motorky jsou kapitola sama pro sebe, jen doufám, že se autoři nehodlají inspirovat bláznivými kousky Toma Cruise v sérii Mission Impossible a budou se držet v tomhle ohledu rozumně při zemi...
Měnící se a živoucí město reagující na určité události a nezanedbatelný český rukopis jsou rozhodně dobrou zprávou, ale bohužel otázka případného posunu data vydání se jeví jako čím dál pravděpodobnější možnost, se kterou je třeba počítat (byť se stále přikláním spíše k původnímu termínu, ale bohužel čím dál tím méně). :\

PS: Na ten rozšířený instrumentální soundtrack se opravdu těším. 8-)


No ten ,,zamek,, pri boji na blizko rozhodne taky nechci. To je vec, ktera mi totalne leze krkem :D

_________________
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Dříve pod nickem papa.cassanova


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mafia: Definitive Edition
PříspěvekNapsal: 03 črc 2020, 17:02 
Offline
Picciotto

Registrován: 22 čer 2020, 18:27
Příspěvky: 16
Soundtrack bude od Harlina: https://twitter.com/oogew/status/127875 ... 59905?s=20
Citace:
Really happy to finally be allowed to officially announce that I composed the new original score for “Mafia Definitive Edition.” Been working on it for a few years now with Matt Bauer and Hangar 13. Can’t wait for you all to hear it. I think it’s my best work to date. #gamemusic

_________________
Říkal jsem po Gullianově mostě, vy snad nevíte, kterej to je?!

Pokud se chcete pobavit o dabingu, hudbě, textech, víte, kde mě najdete...
M1 dabing | M2 dabing | M1DE dabing


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mafia: Definitive Edition
PříspěvekNapsal: 07 črc 2020, 16:17 
Offline
Picciotto

Registrován: 22 čer 2020, 18:27
Příspěvky: 16
Odklad na 25. září, už je to i na české verzi stránek.
https://mafiagame.com/cs-CZ/mafia

_________________
Říkal jsem po Gullianově mostě, vy snad nevíte, kterej to je?!

Pokud se chcete pobavit o dabingu, hudbě, textech, víte, kde mě najdete...
M1 dabing | M2 dabing | M1DE dabing


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mafia: Definitive Edition
PříspěvekNapsal: 07 črc 2020, 17:15 
Offline
Picciotto

Registrován: 22 čer 2020, 18:27
Příspěvky: 16
Gameplay 22. července a konečně vidíme ty koleje! :D


_________________
Říkal jsem po Gullianově mostě, vy snad nevíte, kterej to je?!

Pokud se chcete pobavit o dabingu, hudbě, textech, víte, kde mě najdete...
M1 dabing | M2 dabing | M1DE dabing


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mafia: Definitive Edition
PříspěvekNapsal: 16 črc 2020, 09:27 
Offline
Picciotto

Registrován: 06 čer 2020, 16:11
Příspěvky: 12
Několik informací:
https://www.eurogamer.cz/articles/2020- ... a-200-lidi
https://games.tiscali.cz/bleskovka/v-re ... ace-493131
Přesný čas odhalení gameplaye:
https://www.zing.cz/novinky/96177029/pr ... e-edition/


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mafia: Definitive Edition
PříspěvekNapsal: 22 črc 2020, 18:22 
Offline
Picciotto

Registrován: 06 čer 2020, 16:11
Příspěvky: 12
Gameplay z remaku mafie s českými titulky:
https://www.youtube.com/watch?v=p-Jsaz1_1PQ


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mafia: Definitive Edition
PříspěvekNapsal: 27 srp 2020, 00:05 
Offline
Zelenáč

Registrován: 20 úno 2010, 13:18
Příspěvky: 4
https://www.youtube.com/watch?v=01tPXOVoHZ0

Možná by to nemusel být až takový průser, jak jsem očekával. :D Co říkate? :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mafia: Definitive Edition
PříspěvekNapsal: 28 srp 2020, 20:17 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 19 úno 2009, 23:24
Příspěvky: 325
LinDan píše:
https://www.youtube.com/watch?v=01tPXOVoHZ0

Možná by to nemusel být až takový průser, jak jsem očekával. :D Co říkate? :)


Mrkni do FB skupiny fóra, tam se to řeší ve velkým. ;)

_________________
Obrázek
mafia-forever.wz.cz


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mafia: Definitive Edition
PříspěvekNapsal: 30 srp 2020, 09:54 
Offline
Zelenáč

Registrován: 20 úno 2010, 13:18
Příspěvky: 4
Koukal jsem :) I když fórum je fórum, ale mám pocit, že jim s nástupem sociálních sítí odzvonilo :\

Co se mi z gameplay videí, která jsem viděl, nejvíc nelíbí:
- změněný charakter postav.. speciálně Tom a Paulie působí jako větší drsňáci, což především v případě lidumila Toma hodnotím negativně.. vypadá to, že remake nebude takový doják jako originál... A nestála jednička především na emocích?
- arkádovost hry (autoheal, hra ukazuje kde přesně zastavit a kam zabočit, nemožnost se vzdálit od dění mise, Tom spadne z motorky a jakoby se nic nedělo :D )
- komický házení molotovů


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mafia: Definitive Edition
PříspěvekNapsal: 30 srp 2020, 13:24 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 19 úno 2009, 23:24
Příspěvky: 325
LinDan píše:
Koukal jsem :) I když fórum je fórum, ale mám pocit, že jim s nástupem sociálních sítí odzvonilo :\

Co se mi z gameplay videí, která jsem viděl, nejvíc nelíbí:
- změněný charakter postav.. speciálně Tom a Paulie působí jako větší drsňáci, což především v případě lidumila Toma hodnotím negativně.. vypadá to, že remake nebude takový doják jako originál... A nestála jednička především na emocích?
- arkádovost hry (autoheal, hra ukazuje kde přesně zastavit a kam zabočit, nemožnost se vzdálit od dění mise, Tom spadne z motorky a jakoby se nic nedělo :D )
- komický házení molotovů

Opravdu? V tom případě tě vítám v rodině (FB skupiny fóra), Dane. ;)
Fórum má bohužel své zlaté časy dávno za sebou. Já sem občas zajdu, ale jsem tu vesměs sám. Předtím to tu stejně drželo dohromady cca 5 lidí. :\ Ale je fajn, že aspoň někdo ještě dává přednost fóru. :thumsup:

Jinak co se týče charakterů postav, zkopíruju sem to, co jsem psal na FB skupině fóra:

Ve jménu prohlubování a "polidšťování" charakterů postav došlo v remaku v některých případech spíše na dříve obávanou změnu charakterů. Sice některé vlastnosti byly v původní hře jen tak mimochodem lehce naznačeny formou zmínek v dialozích, ale autoři tyto náznaky v remaku akcentují místy až tolik, že to více či méně popírá původní osobnosti postav (teď ponechám stranou komentář k tomu, jestli je to dobře nebo špatně). Paulie působí jako škodolibý agresivní šikanátor, Tom prahne hned na začátku po násilí, působí až neuvěřitelně suverénně a chybí mu taková ta nováčkovská vyjukanost. Ralf není zdaleka tak blbej, jak se zdá, Lucas už nepůsobí jako takovej dobrák a původně rozvážnej Vincenzo je občas až přehnaně euforickej. :D Ze Sama tvůrci sice trochu strhli takové to pozlátko "seriózního gangstera", ale u něj ta změna není tak markantní. Společným jmenovatelem je to, že výše zmiňované postavy na mě nepůsobí tak sympaticky jako v originálním zpracování. Naopak Salieri a Frank si svou osobnost i noblesu celkem zachovali. Rozhodně vítám rozšíření příběhu dalších vedlejších postav jako Sára, Luigi nebo Carlo. :thumsup:

https://www.facebook.com/groups/120738194605208/permalink/3503102266368767/

_________________
Obrázek
mafia-forever.wz.cz


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Mafia: Definitive Edition
PříspěvekNapsal: 24 zář 2020, 19:54 
Offline
Zelenáč

Registrován: 20 úno 2010, 13:18
Příspěvky: 4
Díky moc, Johne :D
Já mám fóra rád, ale ani Facebook skupiny mi nevadí :) Jen nerad přispívám do těch veřejných, protože cokoliv tam člověk přidá, tak to hned vidí všichni jeho přátelé.. A to je z mýho pohledu otravný :\ Facebook je zkrátka taková moderní Kelišová :lol: Ale příspěvky ve vaší skupině sleduji :)

Bohužel, Mafii: Definitive Edition si nemám na čem zahrát. Už dvojku jsem musel na notebooku hrát na minimální detaily, abych si ji zahrál, takže asi si celý příběh projdu jen skrz videa na YouTube :)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
MafiaFrum na facebooku http://mafia-forever.wz.cz - esk fan strnky o he Mafia mafia.czech-games.net
Powered by phpBB © 2009 - 2020

blackLevel designed by GrafsS, modified by JohnZ
Logo Design by papa.cassanova
Administrator JohnZ

Český překlad – phpBB.cz