Právě je 28 bře 2024, 18:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zachování obličejových rysů postav v novém enginu?
PříspěvekNapsal: 14 čer 2020, 16:05 
Offline
Picciotto

Registrován: 06 čer 2020, 16:11
Příspěvky: 12
JohnZ píše:
jancen píše:
V traileru Tommy nevypadá zas tak špatně.

Špatně rozhodně nevypadá, vypadá jenom jinak.

Image

Co se týče dalších postav, někde větší či menší podoba je (Salieri, Ralph, Frank, Lucas), někde není vůbec (Norman, Sam, Paulie, Morello). Některé postavy vypadají navíc vyloženě nesympaticky (Paulie, Morello). Je to dané i tím, že se tvůrci snaží zdůraznit italské kořeny mafiánů (stejně jako i typicky americké rysy). Toto není rozhodně špatně, podle mě to ale mělo být provedeno s větším citem a důrazem na zachování alespoň částečné podobnosti. Za absolutně největší úlet považuju podobu detektiva Normana, tam už se jedná o regulérní ignoranství a pohrdání původní postavou, protože nebyla ani sebemenší snaha jakkoli vycházet z původního ztvárnění. Narozdíl od ostatních nemá Norman ani podobné oblečení jako v originále.

Image

Taky nejsem rád, že vzhled Toma úplně změnili, ale na tom prvním obrázku vypadal ještě ke všemu špatně.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zachování obličejových rysů postav v novém enginu?
PříspěvekNapsal: 14 čer 2020, 22:31 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 19 úno 2009, 23:24
Příspěvky: 325
jancen píše:
Taky nejsem rád, že vzhled Toma úplně změnili, ale na tom prvním obrázku vypadal ještě ke všemu špatně.

Souhlas, předpokládám máš namysli tento "první obrázek":

Image

_________________
Obrázek
mafia-forever.wz.cz


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zachování obličejových rysů postav v novém enginu?
PříspěvekNapsal: 15 čer 2020, 00:42 
Offline
Picciotto
Uživatelský avatar

Registrován: 13 črc 2011, 10:26
Příspěvky: 19
Bydliště: Bar Axioma
Samara píše:
Mně novej Tommy moc sympatickej není, vypadá tak o 15 let starší a nepůsobí na mě jako ten týpek, co jezdil s taxíkem a k špinavé práci se dostal omylem. Nevim, proč by měly jejich xichty vypadat jinak, když se jedná o remake...


Ráda bych se doplnila. :D Jen že mi přijde sympatický, že Italové fakt vypadaj jako Italové. U těch americkejch rysů si myslim, že by se to nemělo přehánět, mám pocit, že všichni vypadaj prostě jak Mafia 2 random postavička. Určitě bych byla za, aby se aspoň hlavní postavy podobaly originálu. Na zbytku mi až tak nezáleží.

_________________
Je lepší umřít mladej a drsnej, než mladej a starej


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zachování obličejových rysů postav v novém enginu?
PříspěvekNapsal: 15 čer 2020, 20:53 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 19 úno 2009, 23:24
Příspěvky: 325
Samara píše:
Ráda bych se doplnila. :D Jen že mi přijde sympatický, že Italové fakt vypadaj jako Italové. U těch americkejch rysů si myslim, že by se to nemělo přehánět, mám pocit, že všichni vypadaj prostě jak Mafia 2 random postavička. Určitě bych byla za, aby se aspoň hlavní postavy podobaly originálu. Na zbytku mi až tak nezáleží.

Souhlas, nějaká alespoň základní podobnost by u hlavních postav být zachována měla. Uvidíme, jak to bude vypadat reálně ve hře.

_________________
Obrázek
mafia-forever.wz.cz


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zachování obličejových rysů postav v novém enginu?
PříspěvekNapsal: 16 čer 2020, 08:22 
Offline
Veterán
Uživatelský avatar

Registrován: 20 úno 2009, 14:29
Příspěvky: 111
Tak jsem se konečně dostal k tomu, abych tady napsal své hodnocení obličejů na základě příběhového traileru.

Já si nemůžu pomoct, ale mně ty postavy přijdou docela podobné.

:arrow: Salieri a Morello - za mě paráda. Že vypadají mladší než původně? U Morella mi to nepřijde a že není Salieri starej páprda, to jenom vítám. Přijdou mi jako padesátníci, šedesátníci, což je akorát.
:arrow: Tom - o podobnostech s původní postavou jsem už psal a pořád si za tím stojím. Vadí mi hnědé oči a světlejší vlasy jiného střihu. Vážně vám někomu nový Tommy přijde starší? Vždycky mi u originálu vrtalo hlavou, jak čtyřicátníci (Tom a Paulie) zvládají chlastačky po barech. Teď se objeví tenhle s prominutím 30letý nazdárek a lidi píšou, že jim připadá starší? Jinak omlazení vítám, k příběhu mi to sedí víc. Kromě starého Tommyho okolo roku 1950. Tam mi to nesedí. Ale OK, novému Tommymu může mu být i čtyřicet, když to říkají ostatní :FUCK:
:arrow: Paulie - nepřipadá mi jako opice, v podobnosti to je takový střed. Není to původní Paulie, ale na jeho obličej jsem si zvykal původně tak do desáté mise, takže změnu vítám :FUCK: Taky došlo k omlazení, což mi i zde docela dává smysl.
:arrow: Sára (zatím jen z profilu), Frank (zatím jen ve stínu) - těžko soudit, zatím vypadají rozumně.
:arrow: Norman - vypadá na první pohled docela jinak, ale na druhý působí dojmem stejného arogantního fízla jako originál. Svůj účel to splní i tentokrát.
:arrow: Sam - tak to je asi největší úlet, tady se mi podobnost hledá opravdu těžko. Navíc narozdíl od ostatních vypadá vyloženě jako cucák. Tomu by mohli do finální verze pár let a nějaký ten stín do tváře přidat.

Mimochodem, možná jsem to tady blbě pročítal, ale nikdo si nevšimnul neživých a nekvalitních očí Tommyho při pohledu zblízka. Připadal jsem si jako když původní tvůrci udělali detailní záběr na operátora závor a návěstidel v originálu, v misi Bastard se štěstím, což dosud hodnotím jako jeden z nejhorších záběrů z původní Mafie. Už snad původní hlavní postavy (rok 2002) měly lepší oči. Doufám, že takhle to nezůstane :!:

EDIT: A nebuďte takoví cimprlich. Čím bude menší podobnost nové Mafie s tou původní, tím líp, když to hangáři pose*ou.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zachování obličejových rysů postav v novém enginu?
PříspěvekNapsal: 16 čer 2020, 20:58 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 19 úno 2009, 23:24
Příspěvky: 325
Tommyk píše:
:arrow: Tom - o podobnostech s původní postavou jsem už psal a pořád si za tím stojím. Vadí mi hnědé oči a světlejší vlasy jiného střihu. Vážně vám někomu nový Tommy přijde starší? Vždycky mi u originálu vrtalo hlavou, jak čtyřicátníci (Tom a Paulie) zvládají chlastačky po barech. Teď se objeví tenhle s prominutím 30letý nazdárek a lidi píšou, že jim připadá starší? Jinak omlazení vítám, k příběhu mi to sedí víc. Kromě starého Tommyho okolo roku 1950. Tam mi to nesedí. Ale OK, novému Tommymu může mu být i čtyřicet, když to říkají ostatní :FUCK:
:arrow: Sára (zatím jen z profilu), Frank (zatím jen ve stínu) - těžko soudit, zatím vypadají rozumně.
:arrow: Sam - tak to je asi největší úlet, tady se mi podobnost hledá opravdu těžko. Navíc narozdíl od ostatních vypadá vyloženě jako cucák. Tomu by mohli do finální verze pár let a nějaký ten stín do tváře přidat.

:arrow: S tím starším Tommym zřejmě lidi reagovali na ten úplně první uniklý screen z traileru (pár postů zpět jsem ho sem dával). Nicméně podle mě Tommy na všech ostatních záběrech vypadá mladší. V originální hře je Tomovi 30 let v době jeho příchodu k Salierimu a 38 let v době, kdy se setká s Normanem. V remaku vypadá na 30 i na konci hry... Co mě spíš zarazilo, je obličejová nestálost, protože mám dojem, že Tommy vypadá v každé scéně trochu odlišně (v baru s Normanem, u Salieriho, v posledním záběru z galerie... při objímání Sáry má dokonce rozhozené vlasy - zřejmě mají tvůrci smysl pro detail a po rvačce Tommyho vlasy rozcuchali). Za mě je Tommy sympaťák až v posledním záběru v galerii. Rozdílná podoba napříč trailerem mě utvrzuje v tom, že se může jednat o cinematic render...

:arrow: Podobu Sáry moc neřeším, ta má v původní hře tak málo prostoru, že je to celkem nepodstatné.

:arrow: U consiglieriho Franka jsem si všiml, že mu chybí jeho ikonická pleš a zřejmě je také omlazen podobně jako Salieri...

:arrow: Sam vypadá totálně jinak, ale zase není aspoň nesympatický.

Postavy byly údajně kompletně nasnímány technologií motion capture včetně tváří a mimiky obličejů, takže si pak tvůrci s předěláváním tváří podle originálu už hlavu moc nelámali a nechali to tak.

_________________
Obrázek
mafia-forever.wz.cz


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zachování obličejových rysů postav v novém enginu?
PříspěvekNapsal: 16 čer 2020, 21:29 
Offline
Veterán
Uživatelský avatar

Registrován: 20 úno 2009, 14:29
Příspěvky: 111
JohnZ píše:
:arrow: U consiglieriho Franka jsem si všiml, že mu chybí jeho ikonická pleš a zřejmě je také omlazen podobně jako Salieri...

Šmarjá, nemá ten Frank dokonce kníra?
Jinak dobrý postřeh!


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zachování obličejových rysů postav v novém enginu?
PříspěvekNapsal: 22 čer 2020, 18:36 
Offline
Picciotto

Registrován: 22 čer 2020, 18:27
Příspěvky: 16
lukehzk píše:
No presne tak...to tvrdi expertka a vlezdop*delka Kristyna? :lol:

Tak to moment, já byla pro zachování podob, protože nemám ráda změny. A ty Slidervovy modely jsou fakt skvělé (má jich víc). Ale holt se rozhodli pro razantnější změnu, remake jim to dovoluje. Ne jako když dali Vitovi v remasteru modré oči...

JohnZ píše:
:arrow: U consiglieriho Franka jsem si všiml, že mu chybí jeho ikonická pleš a zřejmě je také omlazen podobně jako Salieri...

:arrow: Sam vypadá totálně jinak, ale zase není aspoň nesympatický.

Postavy byly údajně kompletně nasnímány technologií motion capture včetně tváří a mimiky obličejů, takže si pak tvůrci s předěláváním tváří podle originálu už hlavu moc nelámali a nechali to tak.

Frank a pleš, to jsem ani nepostřehla, zajímavé. (Knír ale nevidím ani na jednom záběru.) Ale u Sama mi třeba právě jistým způsobem vadí to, že nesympatický není. Neříkám, že by měl být hajzl od pohledu, ale takhle na mě působí až moc jako velký kámoš, který má rád zábavu a tak, což on podle mě nikdy nebyl. Tedy, samozřejmě pokud to tady nezměnili...

_________________
Říkal jsem po Gullianově mostě, vy snad nevíte, kterej to je?!

Pokud se chcete pobavit o dabingu, hudbě, textech, víte, kde mě najdete...
M1 dabing | M2 dabing | M1DE dabing


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zachování obličejových rysů postav v novém enginu?
PříspěvekNapsal: 23 čer 2020, 12:31 
Offline
Administrátor
Uživatelský avatar

Registrován: 19 úno 2009, 23:24
Příspěvky: 325
KOMZA píše:
Frank a pleš, to jsem ani nepostřehla, zajímavé. (Knír ale nevidím ani na jednom záběru.) Ale u Sama mi třeba právě jistým způsobem vadí to, že nesympatický není. Neříkám, že by měl být hajzl od pohledu, ale takhle na mě působí až moc jako velký kámoš, který má rád zábavu a tak, což on podle mě nikdy nebyl. Tedy, samozřejmě pokud to tady nezměnili...

Frank v traileru je vidět jen asi na dvou záběrech a ještě buď z dálky nebo ve stínu, ale minimálně na závodech jde ta jeho bujná prošedivělá kštice celkem dobře vidět. Kníru jsem si taky nevšiml, ten zmiňoval Tommyk. Sam mi taky přijde takovej moc happy a trochu party typ, ale uvidíme...

_________________
Obrázek
mafia-forever.wz.cz


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zachování obličejových rysů postav v novém enginu?
PříspěvekNapsal: 23 čer 2020, 17:38 
Offline
Veterán
Uživatelský avatar

Registrován: 20 úno 2009, 14:29
Příspěvky: 111
Má prostě pod nosem takový divný odlesk, který připomíná knír, když stojí za Salierim. O závodech nemluvím, tam je rozostřený úplně nepoužitelně - nerozpoznám tam ani brýle.

Vystřiženo a upraven kontrast ze 4K verze videa:
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
MafiaFrum na facebooku http://mafia-forever.wz.cz - esk fan strnky o he Mafia mafia.czech-games.net
Powered by phpBB © 2009 - 2020

blackLevel designed by GrafsS, modified by JohnZ
Logo Design by papa.cassanova
Administrator JohnZ

Český překlad – phpBB.cz