Právě je 16 dub 2024, 07:00

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: problém s modelem
PříspěvekNapsal: 13 led 2010, 14:30 
Offline
Zelenáč

Registrován: 13 led 2010, 14:16
Příspěvky: 4
Ahojte všici, mám takový menší problém. Stáhl jsem si do mafie autobus, který přepisuje náklaďák (truckB00.4DS- nebo tak nějak se to jmenuje). Už u nějakých aut sem to udělal tak, že jsem ten soubor přepsal na model který sem chtěl, abych například mohl vozit stáhnutým BMW lidi ve volné jízdě tak sem to přepsal na yellowcar od původně určenýho přepsání autorem a fungovalo to. Když přepíšu autobus na dejme tomu Hillbilly nebo jak se ten taxik rezavej jmenuje tak sice autobus jede, má i zvuk toho původního auta a naklání se tak, ale když vystoupím tak se celej autobus začne třást. Nevíte jak to spravit? Ono sice pomohlo když sem v programu MCVE snížil váhu na 800 z 1500, ale pak se to už při jízdě nechovalo realisticky (moc dobře to brzdilo a bylo vidět že je to moc lehky). Pokud někdo znáte program, nebo něco kde se to dá poladit tak to bude super.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: problém s modelem
PříspěvekNapsal: 14 led 2010, 20:03 
Offline
Caporegime
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2009, 08:17
Příspěvky: 488
Čau, zkoušels ten autobus zaměnit i za jiné modely (auta), co jsou ve hře? Nebo to dělá jen u Hillbilliho?

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: problém s modelem
PříspěvekNapsal: 17 led 2010, 22:46 
Offline
Zelenáč

Registrován: 13 led 2010, 14:16
Příspěvky: 4
no zkoušel jsem to dát jen na Hillbillyho a ten nakladak za kterej to patří od autora modelu. Za náklaďák to funguje. Ja si myslim že to dělá ten rozvor protože náklaďák ho má daleko větší než Hillbilly což je jasný. Podle mě to ale musí jít nějak poladit aby to chodilo aji na jiných modelech. Mě na tom náklaďáku nevyhovuje hlavně to že nemůžu vozit lidi jako taxikář. Každopádně děkuju že se tím někdo zaobírá :-)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: problém s modelem
PříspěvekNapsal: 20 led 2010, 20:34 
Offline
Caporegime
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2009, 08:17
Příspěvky: 488
OK, ale když sám píšeš, že autor ten autobus udělal výhradně pro záměnu s náklaďákem, tak to zřejmě bude u ostatních modelů dělat problémy...
No ještě můžeš zkusit tohle:
1) Vyměň náklaďák za ten autobus tak, jak si to udělal předtím.
2) Nastav všechny hodnoty (přes MCVE), co jsou u náklaďáku i na taxík Hillbilly.
3) Ulož změny a vyzkoušej to ve hře, co to dělá/nedělá.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: problém s modelem
PříspěvekNapsal: 20 led 2010, 23:26 
Offline
Zelenáč

Registrován: 13 led 2010, 14:16
Příspěvky: 4
to jsem zkoušel a nejde to tak. To bych musel mít nějakej program přes kterej bych dokázal otevřít ten soubor .4ds a předělat to takhle složitě. Tam kde to ten autor modelu vytvářel. Ten program mcve je jen takový decentní dolaďování, který by mělo stačit pokud do toho někdo nezačne rejpat jako já :-D A tím vás tady nebudu otravovat. Jinak mafiu si předělávám už víc let aby byla podle mého gusta, ale nejsem bohužel žádnej počítačovej mág a na tohle sem krátkej :-(


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: problém s modelem
PříspěvekNapsal: 21 led 2010, 20:34 
Offline
Caporegime
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2009, 08:17
Příspěvky: 488
Tak tady máš aspoň ode mně přeložené, co jednotlivé položky v MCVE znamenají (zkopírováno ze starého fóra):

1) Weight - váha automobilu [kg].
2) HitPoints - doslova - co auto vydrzi udeleneho dmge, dokud neexploduje.
3) Turn Radius - to je (minimální) poloměr a dráha, po které se auto z místa dokáže rozjetím otočit o 360°. Udělá takové kolečko - nikoliv smykem.
4) WheelBase - tohle je vzdalenost od stredu predniho kola ke stredu zadniho kola.
5) DownForceFront - kyneticky odpor, ktery udrzuje(tlaci) predni kola k zemi.
6) DownForceRear - to same, jen se to tyka zadnich kol.
7) PushFactor1 - toto sem nepochopil, po prelozeni do cestiny
8) PushFactor2 - vzniklo tak akorat jmeno africke vesnice.
9) FinalDriveRatio - dalo by se rict, ze to je hodnota, ktera vychazi z celkoveho vykonu auta - tzn. stav prevodovky, hridele, otacky motoru, maximalka, velikosti kol atd. Ale plati, ze cim je to mensi hodnota, tim ma auto vetsi ,,silu,, .
10) Gears - kolik to auto ma rychlostnich stupnu - radici paka.
11) GearFactor - jednoduse - cim mensi hodnota, tak to auto rychle dosahne posledniho radiciho stupne, ale pokud je hodnota vyssi, tak to sice dlouho trva, nez to dojde na posledni stupen, ale rychlost pri kazdem prevodu je vyssi. Zavisi to hlavne na RPM (= otacky za minutu).
12) GearSpeedFactor - urceni delky doby prevodu - hodnota je v jednotce KMH / RPM.
13) ShiftDelayTicks - neco jako zpozdeni okazmiku mezi prevody. Tento udaj ma nejakou casovou hodnotu.
14) MaxPower - maximalni teoreticka hodnota vykonu pri max. RPM. Udaj je v kilowattech.
15) MaxSpeedKMH - teoreticka maximalka daneho vozidla.
16) RedLineRPM - skutecny pocet otacek za minutu(RPM).
17) MaxRPM - teoreticky RPM.
18) IdleRPM - RPM, kdyz je auto nastartovane, ale stoji na miste.Proste takovy volnobeh.
19) PowerBandPeakRPM - to je uroven (vrchol) RPM, kdy motor vali co nejucineji.
20) PowerBandKwHi - souvisi s predchozi hodnotou - je to max. vykon v kilowattech pri PBP RPM.
21) PowerBandKwLo - je to minimalni vykon v kilowattech opet pri PBP RPM.
22) PowerBandRPMHi - maximalni otacky v ,oblasti, PBP.
23) PowerBandRPMLo - minimalni otacky, opet u PBP - tzn. kdy zacina usek, kdy se otacky zenou (blizi) k vrcholu RPM.
24) SpeedModifier - (zmena rychlosti) pouziva se pri srovnani s automobily Ford T.
25) RWD - nahon na zadni kola.
26) FWD - nahon na predni kola.

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: problém s modelem
PříspěvekNapsal: 22 led 2010, 18:35 
Offline
Contabile
Uživatelský avatar

Registrován: 20 úno 2009, 10:23
Příspěvky: 508
-*-mafian-*-cz-*- píše:
Tak tady máš aspoň ode mně přeložené, co jednotlivé položky v MCVE znamenají...

Tak ono to stačí napsat do Googlu (Mafia Car Value Editor CZ) a máš to hned, aji právě v češtině.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: problém s modelem
PříspěvekNapsal: 22 led 2010, 20:18 
Offline
Caporegime
Uživatelský avatar

Registrován: 24 úno 2009, 08:17
Příspěvky: 488
Copeland píše:
-*-mafian-*-cz-*- píše:
Tak tady máš aspoň ode mně přeložené, co jednotlivé položky v MCVE znamenají...

Tak ono to stačí napsat do Googlu (Mafia Car Value Editor CZ) a máš to hned, aji právě v češtině.


No to jo, to je pravda... Ale tak jestli to má v ENG a něco neví - nebo se to třeba bude hodit někomu jinému, kdo s MCVE ještě nedělal a má to taky v anglině.
Je to jenom prostě pro informaci ;)

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: problém s modelem
PříspěvekNapsal: 22 led 2010, 23:33 
Offline
Contabile
Uživatelský avatar

Registrován: 20 úno 2009, 10:23
Příspěvky: 508
Ale tak když je to téma přibližně o tom, tak proč to tu vlastně nedát, že? ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: problém s modelem
PříspěvekNapsal: 23 led 2010, 14:36 
Offline
Zelenáč

Registrován: 13 led 2010, 14:16
Příspěvky: 4
No já sem právě myslel že ten problém vyřeším tím že zvýším rozvor (čtvrtá kolonka zvrchu). Protože ten autobus má daleko větší rozvor než Hillbilly. Tak sem myslel že to třepání může být tím. Ale když zvednu rozvor tak to udělá akorád to že to prodlouží kvalty (nějak to nefunguje). Kdyžtak to zkuste. Stáhnite si z mafia jpas irisbus a dejte ho za Hillbillyho. Jediný co na to třepání pomáhá po vystoupení je zmenšit váhu pod 1000 což je nanic.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
MafiaFrum na facebooku http://mafia-forever.wz.cz - esk fan strnky o he Mafia mafia.czech-games.net
Powered by phpBB © 2009 - 2020

blackLevel designed by GrafsS, modified by JohnZ
Logo Design by papa.cassanova
Administrator JohnZ

Český překlad – phpBB.cz