Právě je 28 bře 2024, 23:14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: HUSTOKRUTOST MAFIE
PříspěvekNapsal: 15 říj 2009, 21:12 
Offline
Zelenáč
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2009, 21:05
Příspěvky: 6
myslíte, že mafie může ještě dnes hodně co říct ikdyž už je poměrně dlouho, co vyšla????v čem je nadčasová??? ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: HUSTOKRUTOST MAFIE
PříspěvekNapsal: 15 říj 2009, 21:44 
Offline
Sgarrista
Uživatelský avatar

Registrován: 21 úno 2009, 21:47
Příspěvky: 261
Mafia v téhle době může říct víš než dost...
V době kdy vyšla to byla hra, ketá neměla konkurenci. Ještě dlouho po vydání jio dlouho neměla (řádově v letech). Teď jsou hry samozřejmě na jiné úrovni. Ale nikdy nemáš takový požitek z hraní jako z Mafie! Jak příběhový, tak herní......


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: HUSTOKRUTOST MAFIE
PříspěvekNapsal: 15 říj 2009, 21:52 
Offline
Zelenáč
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2009, 21:05
Příspěvky: 6
taky si myslím ;) zahanbením se přiznávám, že jsem to hrála až letos, ale dost mě překvapilo, že to vyšlo v roce 2002(nejsem si jistá)-a hodně a mile mě to překvapilo, rozhodně příběh a to, jakým způsobem je tam zakomponovaný je dodneška silný! Četla jsem, že hra vznikla vlastně i na vlastním Enginu, což hru dělá taky nadčasovou(myslím si)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: HUSTOKRUTOST MAFIE
PříspěvekNapsal: 15 říj 2009, 22:44 
Offline
Sgarrista
Uživatelský avatar

Registrován: 21 úno 2009, 17:52
Příspěvky: 261
lolátko píše:
taky si myslím ;) zahanbením se přiznávám, že jsem to hrála až letos, ale dost mě překvapilo, že to vyšlo v roce 2002(nejsem si jistá)-a hodně a mile mě to překvapilo, rozhodně příběh a to, jakým způsobem je tam zakomponovaný je dodneška silný! Četla jsem, že hra vznikla vlastně i na vlastním Enginu, což hru dělá taky nadčasovou(myslím si)

to, že měla hra vlastní engine určitě nadčasové není, ale určitě to je jeden z nejlepších enginů, co byly kdy vytvořené - co se grafiky týče, na dnešní dobu horší, tehdy bezkonkurenční, a když to tak vezmu, tak ten engine prostě všechno důležitý, co hra potřebovala, vytřískal na jedničku ;)

_________________
Pokud jste členem takového gangu, je váš život založen na násilí a nejspíš skončí násilně. Jen málo lidí, kteří se stanou členy, zemře v posteli přirozenou smrtí.
Svědectví Tommyho Angela u soudu Enniho Salieriho, 1938


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: HUSTOKRUTOST MAFIE
PříspěvekNapsal: 16 říj 2009, 09:14 
Offline
Zelenáč
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2009, 21:05
Příspěvky: 6
nu,to jsem jako myslela :) s tim enginem...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: HUSTOKRUTOST MAFIE
PříspěvekNapsal: 16 říj 2009, 10:36 
Offline
Contabile
Uživatelský avatar

Registrován: 20 úno 2009, 10:23
Příspěvky: 508
Myslím že může hodně co říct od té doby co vyšla. Grafika je sice zastaralá ale i tak je ješt celkem v normálu, když jí porovnáš např. z takovým Godfatherem II tak Mafia je jasnej vítěz a to GII vyšel tenhle rok. Jen je škoda že s MII a její grafikou už to tak nebude, je v poměru s novými hrami, co jsou skoro jen o grafice, celkem normální. podle toho, co říkal Dan Vávra, věřím že příběh bude o mnoho lepší. I když mi tam budou chybět motorky a lodě tak věřím tomu že tam bude mnoho dalších věcí co je nahradí.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: HUSTOKRUTOST MAFIE
PříspěvekNapsal: 16 říj 2009, 20:39 
Offline
Zelenáč
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2009, 21:05
Příspěvky: 6
este by me zajimala jedna vec...tema hracske komunity-jsem v tutom pomerne "lajk" a zajimalo by me co si pod tim predstavit, co vse to obnasi a tak...


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: HUSTOKRUTOST MAFIE
PříspěvekNapsal: 16 říj 2009, 21:35 
Offline
Moderátor
Uživatelský avatar

Registrován: 20 úno 2009, 06:49
Příspěvky: 404
Bydliště: Prague
lolátko píše:
este by me zajimala jedna vec...tema hracske komunity-jsem v tutom pomerne "lajk" a zajimalo by me co si pod tim predstavit, co vse to obnasi a tak...


Hodně zjednodušeně bych řekl, že je to skupina/skupiny lidí zajímající se o hry. Sdružení lidí se stejnými nebo podobnými zájmy v oblasti her, pořádají fanouškovské srazy apod... Těžko říct co to obnáší, nejdůležitější věci je komunikace lidí v komunitě mezi sebou (třeba zde), weby a tak...

_________________
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Dříve pod nickem papa.cassanova


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: HUSTOKRUTOST MAFIE
PříspěvekNapsal: 20 říj 2009, 18:47 
Offline
Zelenáč
Uživatelský avatar

Registrován: 15 říj 2009, 21:05
Příspěvky: 6
mam hrozne kretenske otazky,ale vypracovavam analyzu na tuhle hru do skoly a hrozne by mi pomohlo si precist par prispevku od ostatnich, co si o konkretnich vecech mysli-tak treba napriklad otazka toho, proc ma grafika v mafii takovou nadacosovost orpoti treba Kmotrovi 2????Mohou to byt i konkretni priklady ;)


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: HUSTOKRUTOST MAFIE
PříspěvekNapsal: 20 říj 2009, 19:37 
Offline
Sgarrista
Uživatelský avatar

Registrován: 21 úno 2009, 17:52
Příspěvky: 261
lolátko píše:
mam hrozne kretenske otazky,ale vypracovavam analyzu na tuhle hru do skoly a hrozne by mi pomohlo si precist par prispevku od ostatnich, co si o konkretnich vecech mysli-tak treba napriklad otazka toho, proc ma grafika v mafii takovou nadacosovost orpoti treba Kmotrovi 2????Mohou to byt i konkretni priklady ;)

Budu se opakovat: Grafika Mafie v dnešní době určitě nadčasová není. Kdyby člověk hru neznal a viděl pouze screenshoty, řekl bych, že si jí možná ani nepořídí. Ale tak to v dnešní době je. Nehledí se na příběh, lineárnost, apd., ale vybírá se očima (což díkybohu většinou dělají jen děti, začínající hráči a hráči, kterám jde o to ,,Mám tu novou hru s úžasnou grafikou a je to super!",,Fakt? Tak tu musim mít taky!"). Ale zkušená hráčská komunita prostě ví, jak si hry vybírat. Je pravda, že má někdo své oblíbence jako Call of Duty, Need for Speed, NHL nebo Fifu, ale to už je prostě na velké oblíbenosti série, ikdyž to vždycky nemusí být úplně dokonalé (např. NHL :)).
Co se toho Kmotra týče. Už první díl byl velký propadák. Tolik nedostatků ve všech směrech může konkurovat jenom málo hrám. Udělat druhý díl byl podle mě obrovský hazard a taky se to nevyplatilo. Neříkám, že to je úplně tak špatná hra, ale stejně tomu hodně věcí chybí. A nemluvím o tom, že se grafika podobá hře The Sims 3, kterou dělala EA stejně jako Kmotra. Kdybych měl srovnat grafiku Mafie a Kmotra 2 musel bych hodně dlouho přemýšlet o tom, kolik procent bych jaké hře dal. Mafie byla grafikou na tu dobu ve které vyšla opravdu perfektní, ale čas ubýhá a grafika Mafie čím dál víc zastarává. Grafika Kmotra 2 jak jsem zmiňoval sice není špatná, ale nemá žádné kouzlo narozdíl od grafiky Mafie, ve které kouzlo stále i přes zastaralost trvá, až do dneška.
_______________________________________
Pravopisné chyby jsem po sobě nečetl a požná tam píšu uplný kraviny :D, ale o znovu přečtení budu uvažovat, až zítra :D.
Tak jsem se vykecal a teď jdu dát prstky ledu :D.

_________________
Pokud jste členem takového gangu, je váš život založen na násilí a nejspíš skončí násilně. Jen málo lidí, kteří se stanou členy, zemře v posteli přirozenou smrtí.
Svědectví Tommyho Angela u soudu Enniho Salieriho, 1938


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: HUSTOKRUTOST MAFIE
PříspěvekNapsal: 20 říj 2009, 22:45 
Offline
Contabile
Uživatelský avatar

Registrován: 20 úno 2009, 10:23
Příspěvky: 508
lolátko píše:
...proc ma grafika v mafii takovou nadacosovost orpoti treba Kmotrovi 2???

- Mafia používá na textury pravý svět takže to vypadá jako v reálu (obrazově), kdežto Kmotr má malované textury, svět je nepěkně barevný a bezchybný, žádné praskliny či fleky na zdích, pokud možno tak jednobarevná textura... Tohle je uplně ten hlavní důvod proč vypadá tak dobře, hlavním nedostatkem je to že i když jsou textury jako pravé, jsou malé takže rozmazané.
- Mafia ví co je to průhlednost a odlesk u aut, v Kmotrovy by se dalo říct že už něco takovýho je ale to až se k autu přiblížíš zhruba na 50 metrů, jinak vypadá jako kostka...
- I kdyý už je LS3D hodně zastaralí tak si s nasvícením scény a celkovému vykreslení atmosféry poradí velmi dobře. Nedokážu to popsat ale v plno hrách to vypadá jako by něco bylo ve vzduchu, scéna není čistá, je zakalená něčím neprůhledným... Tohle v Mafii není.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: HUSTOKRUTOST MAFIE
PříspěvekNapsal: 21 říj 2009, 16:16 
Offline
Picciotto
Uživatelský avatar

Registrován: 22 úno 2009, 01:09
Příspěvky: 62
Bydliště: Bratislava
Mne sa hlavne paci sposob ako v mafii vyriesili setrenie na polygonoch (modelovych castickach) - dokonale zvladnute casti modelov, ktore hrac vidi a bolo ich potrebne vymodelovat a co uz hrac nevidi. Je len par momentov, kde vidite niekam von cez mapu kvoli neuplnym modelom. Alebo vyborne setrenie vidime na niektorych stromoch otacajucich sa za kamerou. A druha vec su dopredu vypocitane tiene (stíny), mam pocit, ze "occludery" sa im hovori v mafii. Tie dodavaju neskutocnu realicnost, kedze LS3D vedel vrhat realne tiene len veelmi obmedzene. Mozete ich vidiet v uliciach s vyssimi budovami, alebo pod stromami, pripadne v mensich prostrediach misii s prepracovanym nasvietenim.

_________________
http://www.mafiatrees.poteam.sk


Naposledy upravil fowner dne 25 říj 2009, 01:34, celkově upraveno 2

Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: HUSTOKRUTOST MAFIE
PříspěvekNapsal: 21 říj 2009, 16:59 
Offline
Veterán
Uživatelský avatar

Registrován: 20 úno 2009, 14:29
Příspěvky: 111
to fowner: Co to jsou tiene?


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: HUSTOKRUTOST MAFIE
PříspěvekNapsal: 21 říj 2009, 19:11 
Offline
Contabile
Uživatelský avatar

Registrován: 20 úno 2009, 10:23
Příspěvky: 508
Tommyk píše:
Co to jsou tiene?

Nejsem sice Fowner ale sou to stíny.


Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
MafiaFrum na facebooku http://mafia-forever.wz.cz - esk fan strnky o he Mafia mafia.czech-games.net
Powered by phpBB © 2009 - 2020

blackLevel designed by GrafsS, modified by JohnZ
Logo Design by papa.cassanova
Administrator JohnZ

Český překlad – phpBB.cz